RU KZ

Баспасөз орталығы

ӨКМ Операторы: «Ауыл шаруашылығы техникасын жоюға тапсырудың алдын ала тізімін енді қауымдастық мен әкімдіктер жасақтайды»

Поделиться:

13 қазаннан бастап істен шыққан ауыл шаруашылығы техникасын жоюға қабылдау әкімдіктер мен шаруалардың басын қосатын қауымдастықтар беретін тізімдерге сәйкес жүзеге асырылады. Салалық қауымдастықтар мен жергілікті атқарушы органдардың мамандары өз аймағындағы фермерлер мен шаруалардан техниканы жоюға тапсыруға қажетті сұранымдарды қарайды. Одан әрі агротехниканың тізілімін техника иелерінің деректерімен бірге ӨКМ Операторына жібереді. Берілген ақпарат негізінде меншік иелерінен тракторлар мен комбайндарды қабылдауға кезек ашылады. Осылайша, агротехниканы жоюға тапсыру үшін сатып алып, электронды кезек жүйесінде орын алған делдалдардың жолы жабылды.  Салалық қауымдастықтармен және жергілікті әкімдіктермен жүргізілген келіссөздер нәтижесінде еншісінде ескі агротехниканы жоюға тапсыруға ниет білдірген шаруа қожалықтарының алдын ала тізімдерін қалыптастыру туралы ортақ шешім қабылданды.
Қазіргі уақытта қауымдастықтар мен әкімдіктер істен шыққан 437 бірлік ауыл шаруашылығы техникасын тапсыруға тізім берді. Ұсынылған бастапқы тізімде Түркістан, Павлодар, Ақтөбе, Батыс Қазақстан, Қостанай, Ақмола, Қарағанды және Солтүстік Қазақстан облысынан 158 шаруа қожалығы 252 комбайн және 185 трактор тапсыратындығын көрсеткен. Қазір деректер auto.recycle.kz жүйесіне енгізілуде. Соның нәтижесі бойынша өңірлерге байланыстыра отырып, агротехниканы кәдеге жаратуға тапсырудың  кестесі шығарылады. Сонымен қатар, шаруалар өздерінің ескі техникаларын тапсыруға ниет білдіріп, салалық қауымдастықтарға немесе өз аймағының әкімдігіне барып, кәдеге жаратуға берілетін техника туралы мәліметтерін бере алады.

Естеріңізге сала кетейік 13 қазаннан бастап ауыл шаруашылығы техникасын кәдеге жаратуға қабылдау қайта басталады. ҚР Инвестициялар және инфрақұрылымдық даму және экология, геология және табиғи ресурстар министрліктері істен шыққан ауыл шаруашылығы техникасын қайта өңдеуге қабылдауға  қосымша 1000 квота бөлген болатын. Оның 580 тракторға, 420 комбайнға қарастырылған.

Ауылшаруашылық техникасын жеңілдік сертификатына алмастыратын бағдарлама еліміздің 14 аймағында жұмыс істейді. Айта кету керек жеңілдік сертификатының құны тапсырылатын техниканың түрі мен жиынтығына байланысты 560 мың теңгеден 2 миллион теңгеге дейін бағаланады.

Айталық толық жиынтықтағы комбайнға 2 млн теңгеге жеңілдік сертификаты берілсе, толық емес жиынтықтағы комбайнға 1,5 млн теңгенің сертификаты ұсыналады. Сондай-ақ толық жиынтықтағы тракторларға 1 млн теңге, толық емес жиынтықтағы тракторға (шынжыр табанды немесе дөңгелекті) 560 мың теңгенің сертификаты беріледі.

Жеңілдік сертификатын Қазақстанда құрастырылған кез келген санаттағы көлікті сатып алған кезде қолдануға болады. Сертификат берілген күннен бастап 12 айға жарамды.

 

Аймақтық әкімдік пен салалық қауымдастық ұсынған  шаруа қожалықтарының  тізімі 

Наименование ФИО владельца ВЭССХТ категория Аймақ
комбаин трактор
1 «Дихан» ӨК 6 8 Туркестанская область
2 «Ғалымжан» ШҚ 10 Туркестанская область
3 «Мавлуда» ШҚ Азимбаев Олимжон Абдижалилович 8 Туркестанская область
4 Сейтан шқ Елікбай Сейтжаппар 1 Туркестанская область
5 Сақбай шқ Орынбаев Бегімқұл 1 Туркестанская область
6 Амангелді ЖШС Орманов Бегжан 1 Туркестанская область
7 Агроарсенал ЖШС Қалтұрсынов Исмаил 1 Туркестанская область
8 к/х Болат Бекбау Болат 1 Туркестанская область
9 к/х Самат Абатов Самат 1 Туркестанская область
10 Адилбеков Алишбай 2 Туркестанская область
11 КХ Риза Майкенова Светлана Кадырбековна 1 1 Павлодарская область
12 Физ.лицо Сейітқожин Ақан Бақытжанұлы 1 Павлодарская область
13 Физ.лицо Ергалиев Куаныш Курмангалиевич 2 Павлодарская область
14 КХ «Жумабек» Оспанов М.Ж. 1 Павлодарская область
15 Физ.лицо Жакипов Е.Е. 1 Павлодарская область
16 КХ «Калимардан» Сакенова Ш.Б. 1 Павлодарская область
17 Физ.лицо Байсалов Б.Т. 1 Павлодарская область
18 к/х Олжас Жуматаев Бауржан Ризоллаевич 1 Павлодарская область
19 Физ.лицо Аккузинов Ержан Амангельдинович 1 Павлодарская область
20 Физ.лицо Оскенбаев Дулат  Сарсенбаевич 3 1 Павлодарская область
21 КХ «Башлам» Абубакаров Исмаил Эмиевич 1 Павлодарская область
22 КХ Адильхан Балгабаев Ерғазы 3 Павлодарская область
23 собственник Сакенов Куаныш Баезович 4 Павлодарская область
24 ТОО КХ «Марат» 3 2 Павлодарская область
25 Собственник Нуров Жаскайрат 1 Павлодарская область
26 КХ Бауржан -Ж Тусупбеков Бауржан Джамбулоич 10 6 Павлодарская область
27 ПК Есет-Әулие Баймагамбетов Марлен Багланович 1 1 Актюбинская область
28 КХ Амантурлы Кармашева Магрипа 2 Актюбинская область
29 Физ.лицо сугурбаев Арыслан Кабиевич 1 Актюбинская область
30 КХ Жеміс Жетыбаев Жанат Бектемирович 1 4 Актюбинская область
31 КХ Жарык Муканов Миржан Тулегенович 3 3 Актюбинская область
32 КХ Асем Есенгельдин Малдыбай Куандыкович 1 Актюбинская область
33 ТОО «Носер» Иванникова Татьяна 10 Актюбинская область
34 Макатов Рысбек Макатов Рысбек 1 Актюбинская область
35 КХ «Төре-К» Алтыбаев Қуанышбек 1 Актюбинская область
36 КХ «Садик» Биль Юлия Викторовна 2 Актюбинская область
37 Алдияров Нурбай Алдияров Нурбай 1 Актюбинская область
38 КХ «Серик» Баймаханов Нурлан 1 Актюбинская область
39 КХ «Нуржан» Мендибеков Сабыржан 2 Актюбинская область
40 Тулеуов Азамат Тулеуов Азамат 1 Актюбинская область
41 КХ «Тоғай» Купесов Ерболат 2 Актюбинская область
42 ТОО «Маржанбулак» Алдияров Ернур 1 2 Актюбинская область
43 КХ «Акжар» Ахметова Гулбагила 3 4 Актюбинская область
44 КХ «Камел» Сариев Серик 1 Актюбинская область
45 КХ «Мунира» Умбеткулов Ондасын 2 Актюбинская область
46 КХ «Сығылай» Айтбаев Алибек 1 Актюбинская область
47 КХ «Жадығұл» Серік Нұрбек Таңжарбайұлы 1 Актюбинская область
48 КХ «Ұлан» Ази Жандарбек Аманкелдіұлы 1 Актюбинская область
49 КХ «Селбай» Көптілеу Жұма Селбайұлы 1 Актюбинская область
50 КХ «Кепіл» Жанқылыш Мұхтар Зейноллаұлы 2 Актюбинская область
51 КХ «Кеңдала» Тапақов Ғибрат 1 Актюбинская область
52 ТОО «Камал» Сәтбай Камал 1 Актюбинская область
53 КХ «Уақ» Аманиязов Багдат Жуманович 3 Актюбинская область
54 КХ «Бағжан» Нурпеисов Калдбек Бисенбаевич 1 Актюбинская область
55 КХ «Еңбек» Сугурбаева Анаргуль Кабиевна 1 2 Актюбинская область
56 КХ «Жеміс» Жетибаев Жанат Бектемирович 1 4 Актюбинская область
57 КХ «Акжан» Даукенова Улмекен Абуталиевна 2 Актюбинская область
58 КХ «Ниет» Альбакасов Есет Жаксылыкович 2 Актюбинская область
59 КХ «Қызыл сай» Бойко Петр Иванович 2 1 Актюбинская область
60 КХ «Алтын жер» Алмагамбетов Серик Кубашевич 1 Актюбинская область
61 КХ «Құрмаш» Дусакова Нурия 1 Актюбинская область
62 КХ «Нұр» Фесенко Александр Владимирович 3 3 Актюбинская область
63 КХ «Сағындық» Анесов Серік 1 1 Актюбинская область
64 КХ «Елеу» Шипалакова Гулжанат 1 Актюбинская область
65 КХ «Нұрсултан» Смагулов Буркит 1 1 Актюбинская область
66 КХ «Рас-Бек» Айтпагамбетов Сафуан 1 Актюбинская область
67 КХ «Айдос» Жантулин Айдос 1 Актюбинская область
68 КХ «Кулмуханбет» Актлеуов Букенбай 1 Актюбинская область
69 Тулепбаева Салтанат Тулепбаева Салтанат 1 Актюбинская область
70 Аязбаев Азамат Аязбаев Азамат 1 Актюбинская область
71 Жилов Владимир Жилов Владимир 1 Актюбинская область
72 ТОО «Достық» Куандыков Балтабай 2 2 Актюбинская область
73 КХ «Бакос» Куандыкова Балганым 1 1 Актюбинская область
74 Тажмагамбетов Ертай Тажмагамбетов Ертай 1 Актюбинская область
75 Саналимов Амангельды Саналимов Амангельды 1 Актюбинская область
76 Амиров Ибрай Амиров Ибрай 1 Актюбинская область
77 Берекенов Жексенбай Берекенов Жексенбай 1 Актюбинская область
78 Сапаров Адильхан Сапаров Адильхан 1 Актюбинская область
79 КХ «Аслан» Бекмагамбетов Жумабай 2 Актюбинская область
80 КХ «Мурат» Иманкулов Асхат Сагидуллаевич 2 1 Актюбинская область
81 КХ «Асан» Самуратов Оразак 1 Актюбинская область
82 КХ «Мөлдір» Мирманов Нысанбай Жолаушыбаевич 1 Актюбинская область
83 КХ «Жасталап» Жолымбетов Нурлан Сагындыкович 1 Актюбинская область
84 Елеукен Ахмедулла Елеукенулы Елеукен Ахмедулла Елеукенулы 1 Актюбинская область
85 Еркебай Әкімғали Нағиұлы Еркебай Әкімғали Нағиұлы 1 Актюбинская область
86 КХ «Шаруа» Утенов Сәбит Қапашұлы 1 2 Актюбинская область
87 КХ «Ныгмет» Уразалин Кайрат Нагметуллинович 1 Актюбинская область
88 Байжанов Рафаэль Радикович Байжанов Рафаэль Радикович 2 7 Актюбинская область
89 Буранкулов Максат Буранкулов Максат Казбагамбетович 1 Актюбинская область
90 Жапаков Амангельды Жапаков Амангельды 1 Актюбинская область
91 Кусмагамбетов Адилжан Кусмагамбетов Адилжан Бактыгалиевич 1 Актюбинская область
92 Кусмагамбетов Бактыгалий Кусмагамбетов Бактыгалий Молдабаевич 1 Актюбинская область
93 КХ «Абылай» Ксупов Кыдырбай 5 1 Актюбинская область
94 КХ «Престиж» Изтлеуов Сағынғали 1 Актюбинская область
95 КХ Исмагулов Исмагулов Н.А. 1 2 ЗКО
96 Физическое лицо Жармагамбетов Азамат Токбергенович 1 2 Костанайская область
97 Физическое лицо Рыспаев Даурен Аманбаевич 1 2 Костанайская область
98 КХ Кузыбаев С.А. Кузыбаев С.А. 4 Костанайская область
99 КХ Есментаев С.Б. Есментаев С.Б. 1 Костанайская область
100 КХ Крикливцев П.А. Крикливцев П.А. 2 Костанайская область
101 КХ Городецкий И.Н. Городецкий Иван Николаевич 2 2 Костанайская область
102 КХ Аржаников Н.М. Аржаников Николай Михайлович 1 Костанайская область
103 Физическое лицо Кульбаев Жанбырбай Александрович 3 7 Костанайская область
104 КХ «Асия» Сабиев Канат Маликович 10 Костанайская область
105 к/х «Хасенов Г.С.» Хасенов Г.С. 2 1 Костанайская область
106 КХ Успанов Т.Т. Успанов Т.Т. 1 1 Костанайская область
107 Кх Искаков Искаков Е.А. 2 2 Костанайская область
108 Кх Абдыбеков А.К. Абдыбеков А.К. 2 2 Костанайская область
109 Кх Бельгибай Исабаев А.Б. 1 1 Костанайская область
110 Кх Гулаев А.В. Гулаев А.В. 4 3 Костанайская область
111 Кх Надежда Аксенов Н.С. 1 2 Костанайская область
112 Кх Гучигов А.А. Гучигов А.А. 3 3 Костанайская область
113 Кх Кояндыагаш Оразов Т.М. 1 Костанайская область
114 Кх Койшебаев Б. Есебаева Сара 3 Костанайская область
115 Кх Тулебаева А.С. Тулебаева А.С. 2 Костанайская область
116 Кх Юрченко А.А. Юрченко А.А. 2 2 Костанайская область
117 Кх Альбеков Х.Х Альбеков Х.Х. 4 2 Костанайская область
118 Кх Агатаев Агатаева Д.А. 6 Костанайская область
119 КХ Умудов С.Д. Умудов С.Д. 3 Костанайская область
120 КХ Умудов Г.Д. Умудов Г.Д. 3 Костанайская область
121 КХ Грищенко Т.Ф, Грищенко Т.Ф, 2 Костанайская область
122 КХ САМРЫК Алдажуманов С.И. 2 Костанайская область
123 КХ Заморский А.В. Заморский А.В. 2 Костанайская область
124 КХ Козлов Н.Г. Козлова Л.А. 2 Костанайская область
125 КХ Гарашов В.Я. Гарашов В.Я. 2 Костанайская область
126 КХ Заморская Т.М. Заморская Т.М. 2 Костанайская область
127 КХ Гарашов Н. Гарашов Н. 2 Костанайская область
128 Исентаев Абылайхан Дулатович Исентаев Абылайхан Дулатович 2 Костанайская область
129 Исентаева Наталья Андреевна Исентаева Наталья Андреевна 2 Костанайская область
130 КХ «Чурсинов Е.В.» Чурсинов Евгений Викторович 5 Костанайская область
131 КХ Досмагамбетов Серик Борибаевич Досмагамбетов Серик Борибаевич 1 Костанайская область
132 КХ Нургазин Тимиржан Беримжанович Нургазин Тимиржан Беримжанович 1 Костанайская область
133 КХ Мейрам Идолда Бота 8 Акмолинская обдасть
134 КХ Женис Балгажанов Т.Т. 2 Акмолинская обдасть
135 КХ Иглик 1 Байдельдинов А.Е. 3 Акмолинская обдасть
136 ФХ Нурберген Жанболат Ахтан 1 Карагандинская область
137 физ. лицо Тынгишеев Ербол Ергалиевич 3 Карагандинская область
138 физ. лицо Тынгишеев Ернар Ергалиевич 1 Карагандинская область
139 КХ «Ынтымак» 12 Карагандинская область
140 «Манат» ШҚ Нуриманов Дархан Жакипжанович 1 Карагандинская область
141 «Ақбұлақ» ШҚ Сланбеков Кобланды 1 Карагандинская область
142 «Ақжол» ШҚ Абеев Ерболат Нурланович 1 1 Карагандинская область
143 «Алтын Дән» ШҚ Торебекова К 1 1 Карагандинская область
144 «Нұр» ШҚ Кульмаганбетов Амантай 1 1 Карагандинская область
145 «Димар» ШҚ Оспанов Канат 1 1 Карагандинская область
146 КХ Дисюкеев и К Дисюкеев Зулпухарбек Темиргалиевич 2 СКО
147 ТОО Шангал Амелин Александр Леонидович 1 СКО
148 ФХ Максат Каконов Бауыржан Толегенович 2 1 СКО
149 ФХ Атамура Шаймаков Дауренбек Асылбекович 1 СКО
150 КХ Амиржанов Амиржанов Мырзабек Тайкенович 2 СКО
151 ФХ Акбай Бекбаев Жадыгер Тлегенович 2 СКО
152 КХ Дзауров Дзаурова Маргарита Беславовна 4 СКО
153 КХ АСКА Нашарбеков Амангельды Есмагамбетович 2 1 СКО
154 КХ Самғат Сатылғанов Е.Н. 1 Алматинская область
155 КХ Ағайындылар Кыдыков Е. А. 1 1 Алматинская область
156 КХ Исаев Исаев Лема 2 2 Алматинская область
157 КХ «Булак» Аменов Серик Болатович 1 1 СКО
158 КХ «Сунгат» Атыгожин Бауржан 18 СКО
13.10.2021 вечер
159 Шакари Нургалиев Шалкар 1 Алматинская область
160 Асылай Тулебаев Абылай 1 Алматинская область
161 Олжас 1 Утепов Кайрат 1 Алматинская область
162 Алмас Куанбаев Айтқали 1 Алматинская область
163 Ойжайлау Абильбаев Арынжан 1 Алматинская область
164 Сарыой Бейсенов Ерден 1 Алматинская область
165 Жігер Калшабекова Жамиля 1 Алматинская область
166 физ.лицо Кабаев Куаныш Каиржанович 1 Павлодарская область
167 физ.лицо Касенов Асет Тюлюгенович 1 Павлодарская область
168 КХ Болашак Карибаев Балтабек Ислямович 1 1 Павлодарская область
169 КХ Даулет Даутов Канат Иманмагзамович 4 Павлодарская область
170 физ.лицо Сериков Алтынбек Айтпаевич 2 Павлодарская область
171 физ.лицо Анварбек Ерсултан Серікұлы 6 Павлодарская область
172 физ.лицо Шегебаев Айдын Болатович 3 Павлодарская область
173 КХ «Садыков» Садыкова Махаббат Сембаевна 1 Павлодарская область
174 КХ Рустам Смамагзумов Тимур Ахметканович 2 ШҚО
175 КХ Талас Кожегулов Б.Т. 2 СҚО
176 ТОО Мендыбай Мендыбаев М.Т. 4 2
177 КХ Ерл Дин Закарьянов Е.Е. 2
178 ФХ СААМСИ Ибраева Г.У. 1
179 КХ Колос Савченко И.Д. 2 1
180 КХ Марина Гаврил С.И. 1
181 КХ им.Петрова Н.Н. Алыев Ф.Г. 1 3
182 ФХ «Годня» Годня Николай Владимирович 3 4
183 КХ «Красницкий» Красницкий Виктор Урбанович 3 3
184 ТОО «Алмас АН» Жунуспаев Куандык Ермекович 3 2
185 ФХ «Скрипковский» Дарбинян Араик Вирабович 4 3
14.10.2021 вечер
186 Рымбаев Нурлан Мирамханович Рымбаев Нурлан Мирамханович 1 1 Костанайская обл
187 КХ «Жаксагулов Б.Б.» Жаксагулов Булат Баязитович 2 Костанайская обл
188 КХ Достык Козбаев Омерсерик Козбаевич 2 СКО
189 Козбаев Руслан Омерсерикович Козбаев Руслан Омерсерикович 4 4 СКО
190 Сулейменов Аблай Молдагалиевич Сулейменов Аблай Молдагалиевич 2 СКО
191 КХ «Жездібай» Ермагамбетов Мухамбетказы 3 5 Ақтөбе облысы
192 КХ «Санжар и К» Аққағаз  Дауренбек  Мамырғаліұлы 2
193 КХ «Аманат» Казиев Бауыржан 3
194 ТОО «Маяк» Дузбанов Нуржан Байзоллаевич 3 4
195 КХ «Шегем-Ата» Мурадов Бекбатыр Тугелбаевич 1
196 КХ «Берекет 1» Молдагазы Алтай Муканбетулы 1 1
197 КХ «Жайсан» Азатиев Алибек Бустандикович 1
198 КХ «Жан» Сагиндыков Елтай 3 4
199 КХ «Даурен» Калдин Сандибек 2
200 КХ «Нурлан» Иткарин Галымжан Байжанович 1
201 Даулетьяров Умирсерик Даулетьяров Умирсерик Демекбаевич 1
202 Каратай С.Е. Каратай С.Е. 2
203 Жусупбеков Т.У. Жусупбеков Т.У. 1
204 Жусупбекова А.В. Жусупбекова А.В. 1
205 Нурекеев Кажмурат Жандилдаулы Нурекеев Кажмурат Жандилдаулы 3 3
206 Каримов Алмаз Амангельдинович Каримов Алмаз Амангельдинович 1
207 Акшалов Амангельды Абльсейтович Акшалов Амангельды Абльсейтович 5 5 Жамбыл облысы
208 Сейдулиев Мадияр Алтаевич Сейдулиев Мадияр Алтаевич 5 5
209 Торебеков Бактияр Алтайулы Торебеков Бактияр Алтайулы 5 7
347 257

 

2016-2018 © ТОО «Оператор РОП»
Любое использование материалов сайта recycle.kz допускается только с письменного разрешения ТОО «Оператор РОП».

Басшы блогы

Қызықтырған сауалдарыңызды жолдаңыз

Сұрақ қою Сұрақ-жауап
Медет Құмарғалиев «ӨКМ Операторы» ЖШС
Басқарма төрағасы
ӨКМ қағидасы енгізілгеннен бастап жиналды және қайта өңделді:
Автокомпоненттер
252820 тонн
Металл қаптама қалдығы
473 тонн
Макулатура
116499 тонн
Шыны
62065 тонн
Пластик
28251 тонн
Жоюға қабылданған ескі көліктер:
САНЫ
200104